Ako nakupovať profily?

 

Keďže máme širokú ponuku hliníkových profilov, spracovali sme pre Vás najdôležitejšie informácie, aby ste si vedeli vybrať vhodný typ rýchlo a jednoducho.

1.)    DRUHY HLINÍKOVÝCH PROFILOV

 

KLASICKÉ PRISADENÉ PROFILY

Najžiadanejší druh hliníkových profilov. Inštalujú sa rýchlo. Nie je potrebné dodatočne upravovať plochu, na ktorú budú prichytené.

 

ROHOVÉ PRISADENÉ PROFILY

Elegantné riešenie rohov. LED pás v rohovom profile svieti pod 45° uhlom.

ZAPUSTENÉ PROFILY

Inštalujú sa do vopred pripravenej drážky. Profil je zapustený a viditeľná je iba jeho vrchná časť. Hĺbka vyfrézovanej drážky pre plytší profil je iba 5mm.

ŠPECIÁLNE PROFILY

Umožňujú použiť profily na špecifické účely. Patria sem aj profily do dlažby – inštalujú sa zarovno s dlažbou, sú absolútne vodeodolné a sú pochôdzne.

 

2.)    DIFÚZORY (KRYTY)

 

MLIEČNE DIFÚZORY

Zabezpečia, že kontúry jednotlivých diód nebudú viditeľné a svetlo bude pôsobiť jednoliato. Najčastejšie použitie v prípadoch kedy je LED osvetlenie priamo viditeľné a nechceme, aby LED diódy svietili do očí. Systém „klik“ – difúzory sa do profilov „naklikávajú“ (okrem profilov HR a HR Line).

 

POLOMLIEČNE DIFÚZORY

Kontúry jednotlivých diód budú jemne zatienené. Difúzory sa vsúvajú z bočnej strany profilov.

 

PRIEHĽADNÉ DIFÚZORY

Jednotlivé diódy budú plne viditeľné. Najčastejšie použitie v prípadoch kedy LED osvetlenie nie je priamo viditeľné, ale chceme LED pás ochrániť. Systém „klik“ – difúzory sa do profilov „naklikávajú“ (okrem profilov HR a HR Line).

 

3.)    UKONČENIE PROFILOV

 

ZÁSLEPKA BEZ OTVORU

Jednoducho sa zasunie do koncovej časti profilu.

 

ZÁSLEPKA S OTVOROM

Jednoducho sa zasunie do koncovej časti profilu. Otvor v záslepke umožňuje prevliecť kábel. K niektorým profilom sa záslepky s otvorom nevyrábajú.

VYPÍNAČE DO PROFILOV

 

UMOŽŇUJÚ OVLÁDAŤ LED PÁS PRIAMO NA HLINÍKOVOM PROFILE

Ich miniatúrne rozmery umožňujú zabudovanie priamo do hliníkového profilu. Vhodné najmä pri osvetlení kuchynských liniek. V ponuke máme vypínače a aj stmievače.

 

PRÍPRAVA NA MIERU

 

NAPÍLENIE HLINÍKOVÝCH PROFILOV ZDARMA

Hliníkové profily Vám pripravíme na akúkoľvek dĺžku, presne podľa Vašich požiadaviek.

Platí sa za každý načatý meter dĺžky (napr. ak potrebujete 4,8m hliníkových profilov, účtovaných Vám bude rovných 5m).

 

UCHYTENIE HLINÍKOVÝCH PROFILOV

 

MONTÁŽNYM LEPIDLOM

Jedná sa o najčastejší spôsob uchytenia profilov s LED osvetlením. Montážne lepidlo (napr. zn. Mamut) sa nanáša bodovo. Krátko po pritlačení profilu na želané miesto sa spoj stáva pevným a hliníkový profil nie je potrebné pridržiavať .

 

SKRUTKAMI

Do hliníkových profilov sa vyvŕtajú dierky, cez ktoré sa následne priskrutkujú samorezné skrutky. Miernou nevýhodou je fakt, že hlavička skrutky spôsobí mierne vyvýšenie LED pásu v danom mieste. Riešením je pripraviť otvor v profile tak, aby sa doň dala hlavička skrutky zapustiť.

 

OBOJSTRANNOU PÁSKOU

Občasne využívaný spôsob prichytenia hliníkových profilov pomocou obojstrannej lepiacej pásky. Neodporúčame pri prichytávaní na kuchynskú linku, keďže často bočnice na skrinkách prečnievajú o pár milimetrov a teda páska by držala iba na týchto prečnievajúcich miestach.

Ako nakupovať LED? tipy a rady

Ako nakupovať LED pásy?Ako nakupovať LED žiarovky?Ako nakupovať profily?Ako nakupovať zdroje?